BRUMOV 1. TURNUS

O nás

Historie tábora

Letní tábor Brumov úspěšně funguje už několik desítek let. Za tu dobu se na táboře vystřídalo několik generací dětí i vedoucích. Současné vedení tábora má rovněž mnohaleté zkušenosti a je doplněné čerstvou krví v podobě mladých praktikantů, kteří už na Brumově byli mnohokrát jako táborníci (více informací také v sekci Vedení tábora).

Example pic

Průběh tábora

Táborové dění se točí vždy kolem jednoho hlavního tématu. Celotáborovou hrou žijí celé oddíly, čemuž je také přizpůsobena. Baví se u ní jak šestiletí, tak patnáctiletí a mnohdy vznikají zajímavá kamarádství. Zároveň však má každý oddíl dostatek prostoru pro své vlastní aktivity. Každý oddíl má svoji „oddílovou hru“. Několik let už také s příznivou odezvou od dětí pořádáme v průběhu tábora několik odpoledních kroužků, které si děti mohou zvolit podle svých zálib (kroužky výtvarné, sportovní, herní a mnohé další.). Za úspěchy v táborové i oddílové hře, ale třeba také za úklid stanů a další drobné aktivity jsou děti oceněni táborovými penězi, které na konci tábora mohou nakoupit různé drobnosti (od malých sladkostí, přes různé školní potřeby až po drobné příslušenství k počítači a mnohé další). Jednou v průběhu tábora se také oddíly vydávají na celodenní výlet. Při celodenním výletu upřednostňujeme putování po svých zpestřené hrami a zajímavým cílem před cestováním autobusy do vzdálených míst. Každý rok s snažíme také o minimálně jedno nocování pod širákem.

Example pic

O tábořišti

Vesnice Brumov leží na Vysočině, přibližně 16 km od Tišnova. Táborový areál se nachází nad vesnicí v zátiší lesů (podívejte se na mapě). Samotné táborové městečko se skládá z 52stanů s dřevěnou podsadou. Děti jsou ve stanech ubytované po dvojicích. V areálu tábora jsou také čtyři budovy. První budova je rozdělena na dvě místnosti – v té větší je pingpongový stůl, menší pak slouží jako klubovna. Další budovou je jídelna. Vedle ní je také přístřešek, pod kterým je venkovní jídelna. Jídelna, venkovní jídelna, pingpongárna a klubovna jsou naším zázemím v případě nepříznivého počasí a při některých večerních společných programech. Další budovou je „marodka“ s několika lůžky pro choré táborníky. Nejnovějším přírůstkem je budova s hygienickým zařízením – sprchy, toalety, umyvadla se zrcadly. Teplá voda při šetrném sprchování vystačí pro všechny táborníky. V areálu jsou také dvě hřiště. První je travnaté s fotbalovými brankami. Druhé je pískové a dá se na něm hrát především basketbal, ale i další sporty. Pro osvěžení v parných dnech nechybí ani táborový rybník, velká část táborového programu probíhá v přilehlých lesích. Mladší děti tradičně oceňují také hraní v okolí místního potoku či přímo v něm.

Example pic